Wybierając opcję śledzenia mogą Państwo sprawdzić aktualny status przesyłki, zarówno po stronie Poczty Polskiej jak i operatorów zagranicznych.

Poczta Polska S.A. udostępnia adresatowi dokument PZC nie wcześniej niż 7 dni kalendarzowych po doręczeniu lub wydaniu.

Poniżej podajemy również linki do stron, na których można śledzić przesyłki poza granicami Polski:Aby wyszukać przesyłkę rejestrowaną należy w ramce wpisać numer (np.: 0015900773312345678, PX0000000013, RR123456789PL, CP123456789PL, VV123456789PL, EE123456789PL) podany na potwierdzeniu nadania, bez spacji oraz nawiasów i nacisnąć [Szukaj].

Jeśli numer jest błędny lub w systemie nie zarejestrowano informacji o przesyłce z podanym numerem, pojawi się komunikat:

Podany numer przesyłki jest błędny

 

Jeśli w miejscu przeznaczonym do wpisania numeru przesyłki nie zostanie podany jej numer- pojawi się komunikat:

Podaj numer przesyłki

 

Jeśli wpisany identyfikator jest prawidłowy to pojawią się dane i historia zdarzeń dla określonej przesyłki. Jeżeli historia przesyłki lub informacje o niej są niezgodne z dowodem nadania należy sprawdzić poprawność wpisanego numeru.

System obecnie udostępnia informacje o następujących rodzajach przesyłek:

 1. w obrocie krajowym:
  1. List polecony
  2. Paczka pocztowa
  3. PACZKA24,PACZKA48
  4. Pocztex
  5. Pocztex Procedura
  6. Przesyłka firmowa polecona
 2. w obrocie zagranicznym:
  1. EMS
  2. GLOBAL Expres
  3. Paczka pocztowa

 

Dla listów poleconych oraz przesyłek firmowych poleconych wyświetlane są informacje o dniu nadania i doręczenia przesyłek, bez drogi ich przemieszczania.

Wyświetlane informacje mają jedynie charakter poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń wobec Poczty Polskiej S.A.

Pytania związane ze śledzeniem przesyłek i wyszukiwarką można zgłaszać na adres mailowy: kontakt@poczta-polska.pl

Poczta Polska S.A. udostępnia usługę sieciową (tzw. web service), która może być wykorzystana do tworzenia aplikacji umożliwiających śledzenie przesyłek pocztowych. Usługa dostępna jest pod adresem: Śledzenie przesyłek